Spontaniczna środa -> Dzień Czołgisty – wypad rowerowy na #zdjęciezczołgiem do Wiśniewa – ok. 50 km
17 czerwca obchodzimy Święto Wojsk Pancernych i Zmechanizowanych, potocznie nazywane Dniem Czołgisty, Upamiętnia przybycie do Polski 1. Pułku Czołgów Armii gen. Józefa Hallera i współcześnie jest świętem formacji pancernych oraz zmechanizowanych Wojska Polskiego.
Zapraszamy na spontaniczny, środowy, rowerowy wypad na #zdjęciezczołgiem (to nic, że radzieckim), który zaparkowany jest w Wiśniewie.
Spotykamy się o 17:30 na parkingu przy sklepie 'Wiola” na rogu Janowskiej i Starowiejskiej (obok ronda, ul. Starowiejska 127)
Jedziemy: Stok Lacki -> Tarcze -> Zbuczyn -> Dziewule -> Wiśniew (#zdjęciezczołgiem) -> Rakowiec -> Siedlce (zalew)
Dystans: ok. 50 km
Tempo: ok. 20 km/h (trochę żwawiej niż spacerowe)
Przewidywany powrót 20:30-21:00.
(proszę wziąć ze sobą lampeczki świecące, coś do picia, coś od deszczu na wszelki wypadek oraz zapasową dętkę do swojego roweru)
Udział jest bezpłatny, nie trzeba się zapisywać.
Jedziemy po kilometry do Konkursu Rowerowa Stolica Polski 2026 zatem koniecznie zainstalujcie aplikację Aktywne Miasta i dołączcie do Rywalizacji RSP 2026 dla miast prezydenckich.
Czekają na nas nagrody!
Szczegóły: https://rowerowe.siedlce.pl/nagrody/
Jak nazbieramy kilometry (min 200 km) -> odbiór nagród: Ośrodek Sportu Agencji Rozwoju Miasta Siedlce przy ul. Prusa 6 (poniedziałek – niedziela w godzinach od 8:00 do 20:00).
Uwaga: wycieczka ma charakter prywatny i każdy bierze w niej udział na własną odpowiedzialność.
Skierowana jest do osób pełnoletnich. Uczestnicy niepełnoletni (wyłącznie powyżej 10 lat) mogą wziąć udział w wycieczce tylko w towarzystwie dorosłego opiekuna.
Kask jest obowiązkowy jedynie dla osób do 16. roku życia, ale zalecam korzystanie każdemu – dla własnego bezpieczeństwa.
